svatba eko farma sadkyod

10.11.23

10 tipů, jak zabavit hosty na svatbě

photographer

Yorge Kucik

Svatební fotograf a kameraman

Zábava na svatbách je vždycky velkým otazníkem, který však k uspořádání povedené oslavy patří. Když se ale řekne svatební zábava pro hosty, nemusí to nutně být hry pro svatebčany. Hosté se mohou královsky bavit i jinak. Proto přinášíme 10 tipů jak zabavit hosty na svatbě, díky nimž se vaše svatba zapíše do paměti jako více než povedená.

Degustace

Každý návštěvník poobřadní zábavy má rád, když v programu na svatbu pro hosty objeví i malé gastro okénko. Víme, že jídla i pití je na stolech hromada, avšak komentovaná prohlídka s lokálními produkty, na něž si můžete i sáhnout, je diametrálně odlišným zážitkem, jenž stojí za to.

Ať už se jedná o ochutnávku lokálních vín, piv či tvrdého alkoholu v místech, kde se vyrábí společně s průvodní řečí o historii oblasti, ve které se nacházíte, či podniku/hotelu vhodného pro svatby, v němž jste se rozhodli veselí požádat, nebo ochutnávku netradičního jídla, které může patřit k tamnímu folklóru. Nemusí se jednat o sáhodlouhou akci; stačí, když vakuum, jež občas v mezičase před další večerní zábavou vzniká, vyplníte chutnou a poučnou hodinkou.

svatba na rybniku eliska david

Hry

Pro někoho klasika a nedílná součást svatby, pro někoho méně oblíbená záležitost. Předtím, než hry pro svatebčany zařídíte, bychom vám rádi doporučili, abyste si alespoň zběžně zjistili, jestli vaši hosté mají podobné hry rádi. Někdy se totiž stává, že se do her mnoho lidí zapojovat nechce, načež zábava stagnuje. V opačném případě byste však měli někoho pověřit, ať se na ně svědomitě zaměří.

Možností, jak zabavit hosty na svatbě pomocí her, je spousta. Konzervativnější hry na svatbu zahrnují známou botu, v němž novomanželé odpovídají na často osobní i pikantní otázky zdvižením pravé nebo levé ruky s botami ženicha či nevěsty. K tomu bychom zařadili i kvíz s otázkami týkajících manželů, které hosté sepisují na papír či v aplikacích.

svatba na kmine no

Hrami lze však i trochu rozproudit krev hostů. Jmenujme například další klasickou hru, při níž obvykle svědek vyvolává různé požadavky, jež musí zúčastnění splnit v co nejkratším čase. Často se jedná o věci, které je nutné novomanželům ukázat, či úkoly, které je třeba splnit. Druhou možností je obíhání židlí s hudbou v pozadí, přičemž z kroužku vždy vypadne zúčastněný, jenž nestihne židli obsadit.

Zároveň však můžete spoléhat na představivost a originalitu vašich přátel. Nechte se překvapit hrou, kterou vám vymyslí. Třeba se s vám vydají na cestu kolem světa v kostýmech, při nichž budete plnit úkoly. Nebo budete muset vyhrát soutěžní zápas v malé kopané na tanečním parketu. Fantazii se meze nekladou.

svatebni fotografie skakajiciho zenicha a nevesty ve spaliru

Focení a natáčení

Když je her a pohybu spousta, je třeba to všechno zaznamenat. V momentě, kdy jste společně s hosty v centru dění, proto není divu, že svatební zábavu nezvěčníte. Proto si rozmyslete, jestli se nevyplatí využít služeb fotografa společně s kameramanem. Vzpomínky, při nichž se bude pózovat, bavit se a tvořit šťastné momenty, totiž budete mít pouze jedny a ty je nutné zaznamenat kvalitně, citlivě, kreativně a bez chyb.

Nejde však jen o další způsob, jak zabavit hosty na svatbě. Fotograf i kameraman zachytí vaše kroky během celého slavnostního dne. Smích vašich kamarádů, slzy rodičů, bláznění dětí a všeobecnou lásku. Letité zkušenosti má s touto prací Yorge a jeho tým, pro který není žádná svatba velkým oříškem. Přesvědčte se sami zde.

Svatební fotokoutek

Určitě se ale nesmí zapomenout na focení hostů samotných. Vyjádřit kladné emoce k novomanželům lze přece nejlíp skrze upřímnou fotografii z jejich svatby. Pořiďte malý polaroid nebo tiskárnu se starým telefonem, nechte v koutku fotoalbum s tužkami, nálepkami, třpytkami a pastelkami a nechte se překvapit, co vám z toho na druhý den vzejde. Pokud si nejste jistí, že byste si svůj koutek na focení jako zábavu na svatbě zvládli zařídit, existují fotografové, kteří si vozí vlastní.

Pro bližší informace kontaktujte fotografa Yorge, jenž je schopen jednu z klíčových součástí zábavy na svatbě, jímž fotící koutek je, zařídit.

svatebni fotokoutek foceni polaroidem

Živá kapela

Svatba bez tance je jako manželství bez lásky. Teoreticky to funguje, ale není to žádná zábava. Přitom klíčovým bodem svatební zábavy je kromě hudby také tanec. A ten právě nejlépe zařídí hudba. Existuje vícero možností, jaký typ hudebního tělesa využít. Dle našich zkušeností nejlépe funguje, když si novomanželé pozvou živou kapelu, která dokáže parket nabít opravdovou energií.

Všechna čest svatebním DJům, kteří ví, jak zabavit hosty na svatbě. Kolikrát jsme ale byli již svědky smutných pohledů hostů, když umělec za mixážním pultem nejevil známky žádné akce a přišel si své hodiny pouze odehrát. S živou kapelou je to obvykle jiné; mezi ní a hosty vzniká pouto, vyvolává k tanci, hecuje, jejich nástroje obklopují taneční prostor a dělají jej autentičtější.

svatba golf resort olomouc sm

Divadlo pro děti

Nesmíme však zapomínat na nejmenší, kteří jistě na vaši svatbu dorazí také. Jak je zabavit? Hry pro svatebčany pro ně mohou být moc divoké či dokonce nebezpečné. Řešení se ale nabízí hned několik. Uspořádejte pro ně výlet s animátory, nechte je vyrábět ve výtvarném koutku nebo jim objednejte loutkové divadlo. Během dvouhodinového představení pak v klidu stihnete i dvě degustace.

Promítání zážitků

V rámci svatebního dne by mohlo přijít i na emoce a nějaký ten sentiment, jenž ocení zejména babičky, dědové, strýčkové a vůbec všichni starší návštěvníci. Není nic jednoduššího než pronajmout projektor, dát dohromady krátké album z vašich fotek s dojemnou hudbou v pozadí a sledovat, jak vaše láska hýbe celým prostorem. Možná i vám se poté zaleskne slza v oku.

svatba promitani zazitku

Svatební žurnál

Ty největší noviny už znáte, snoubenci se berou! Stále se ale můžete dozvědět spoustu informací, které se vám mohou hodit například v kvízu. Podobně byste mohli uvést vlastní svatební žurnál, jenž je oblíbenou kratochvílí svatebčanů v „hluchých oknech“ svatebního dne. Vložte do něj dosud neviděné fotky, zajímavou křížovku s pikantnostmi nebo do něj třeba skryjte tajnou informaci. Zábava je zaručena!

svatba golf resort olomouc sm

Pyrotechnika

Když se odpolední veselí trochu uklidní a den se láme v noc, vznikne klidná skulinka, kterou můžete využít k setkání všech svatebních hostů na otevřeném venkovním prostranství. Na řadu poté přichází ohňová show, louče či klasické prskavky.

V ten moment jsou spokojení nejen novomanželé, ale také fotograf nebo kameraman, kteří mohou zaznamenávat průchod špalírem či radovánky s jiskrami. Nejedná se sice o hru pro svatebčany, zábava je to však dechberoucí. Na fotkách, které následně ženich s nevěstou dostanou, se teprve zjistí, jakou atmosféru během svého dne měli.

svatba na morave

Vymyslete něco originálního

Všechny tipy výše už ale někdo na svatbě měl. Zkuste proto dát hlavy dohromady a zapřemýšlejte, jaký článek svatební zábavy vám ještě chybí. Je to svatební hra pro hosty? Nebo se jedná o program pro děti? Máte nápad na večerní zábavu se světly nebo chcete unést ženicha? Myslete, bavte se a buďte kreativní, ať máte na co vzpomínat. Vždy ale pamatujte na to, že je třeba bláznit s rozumem.

svatba pohoda naramec skok do bazenu

Další články

Jak a co zařídit na svatbu

Jak a co zařídit na svatbu

Když kvete láska, není nic hezčího! Dva lidé se milují a chtějí se vzít. Všechno se zdá být krásné a jednoduché, dokud nenarazíte na „opravdové problémy“. Víte, že jste pro sebe stvořeni, tudíž o svatbě již nepanují žádné pochyby. Jenže jak správně pojmout svatební...

Jak sestavit svatební harmonogram

Jak sestavit svatební harmonogram

Pokud hledáte jednoduchou cestu ven, musíme vás zklamat. Nic jako univerzální svatební harmonogram neexistuje. Tento fakt nicméně nemusí být vnímán nutně negativně; můžete si totiž být jistí, že vaše svatba bude na sto procent originální. To každopádně neznamená, že...

10 úkolů asistenta svatebního fotografa

10 úkolů asistenta svatebního fotografa

„Je takový člověk vůbec potřeba?“, „Co vlastně dělá?“ nebo „A asistent také fotí?“ často slýcháváme na adresu asistenta ještě předtím, než se na svatbu vůbec dostaneme. Chápeme vaši přirozenou zvědavost, proto vám v následujících řádcích vysvětlíme, co asistent...